Hultafors bushcraft OK4

• Lehký
    • Ostrá hrana pro škrtání
    • Pouzdro s úchytem pro firesteel
    • Záštita
    • Krátká čepel (ale o tom jsem věděl)
    • Objemnější pouzdro (kvůli záštitě)
  • , zakoupeno v BUSHCRAFTshop.cz

Nůž vypádá moc pěkně. Od doby co vlastním sekeru Hultafors Klasic jsem příznivcem značky.
    Trochu mne zklamalo, že ostří vůbec neholilo a hřbet byl opracován pro firesteel jen v prvních dvou třetinách u rukojeti. Část u špičky nesla stopy vystřižení z plechu a hrana neškrtala, obojí jsem už napravil. U Moraknivu holí i nejlacinější modely a kde je to potřeba je hřbet opracován dostatečně. Jinak nůž se dobře drží a dobře drží i v pouzdru. Středová část ze santoprenu je opravdu příjemná. Přidaný textilní závěs je praktický a využiji ho.
    Trochu mne mrzelo,že jsem si nůž neobjednal i s firesteelem, ale už jsem do poutka přizpůsobil jiný, který jsem nepoužíval.

• malé rozměry ,super do přírody

18 mm
Materiál čepele
Carbon
Bezpečnostní pojistka

Silný a odolný zálesácký nůž s protiskluznou rukojetí potaženou Santoprenem vhodný pro náročné úkoly v přírodě. Odolné textilní poutko je ideální pro opasky široké až 80 mm a jeho součástí je kapsa na křesadlo. Čepel se skandinávským výbrusem je vyrobena z 3 mm silné japonské nožířské uhlíkové oceli, je zakalena na tvrdost 58–60 HRC a před korozí ji chrání povrch nanesený elektorforetickou depozicí. Hřbet čepele je obroušený pro snadné použití křesadla.

• Řezná hrana má trvanlivý skandinávský výbrus, který se snadno obnovuje.
  • Nejlepší ochranu před korozí poskytuje tenký film nanesený elektroforetickou depozicí (EPD).
  • Nůž je v podstatě nezničitelný díky rukojeti z odolného plastu PP v kombinaci s 82 mm dlouhou stopkou zasahující do ¾ rukojeti.
  • Rukojeť je navíc potažena protiskluzným Santoprenem.
  • Odolné textilní poutko je ideální pro opasky široké až 80 mm a jeho součástí je kapsa na křesadlo.
  • Pouzdro se dá použít také bez textilního poutka běžným uchycením na knoflík pracovního oblečení, nebo přiklapnutím na tenčí opasek.
  • Broušený hřbet čepele můžete využít při rozdělávání ohně s pomocí křesadla a na čepeli vygravírované měřítko můžete zase využít při orientačním měření vzdáleností na mapě.

Křesadlo k nožům Hultafors

• Oproti jiným křesadlům se jedná o tlustý a dlouhý kus oceli, který dlouho vydrží. (po odříznutí poutka použijete i druhou stranu)
  • Ke křesání se používá tupá strana nože, noži se nic nestane. (Na nožích OK1 a OK4 je potřeba obrousit nanovrstvu barvy na horní hraně)
  • Díky poutku ho uchytíte např. na opasek, nebo popruh na batohu.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • Více variantZdarma100 % • 578×Další informace

• , zakoupeno v Allegro.cz

• Skvělý úchop
    • Lehký
    • Ostrá hrana pro škrtání
    • Pouzdro s úchytem pro firesteel
    • Záštita
    • Krátká čepel (ale o tom jsem věděl)
    • Objemnější pouzdro (kvůli záštitě)

• malé rozměry ,super do přírody
  • Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • Více variantZdarma100 % • 578×Další informace

• Praktické a méně rozměrné

• Super nůž
  • , zakoupeno v AZ-nože

• Super poměr cena/ výkon.
  • , zakoupeno v kupnuz

• Kvalitní zpracování
  • , zakoupeno v Direct - online

Výborný nůž za dobrou cenu. Lehký, výborně nabroušený, vhodný do lesa i na zahradu. Pogumovaná a odolná rukojeť umožní práci i v mokru a zimě, ruka nesklouzne.

• , zakoupeno v Kniland.cz

• Je to opravdu odolný a šikovný nůž
  • , zakoupeno v Nordic-Craft.cz

Malý lehký a tvrdá a pevná čepel.